Anunțuri

Împreună facem Orheiul să devină un oraş european .

STIMAŢI ORHEIENI !!!

             Ziua de vineri a săptămînii pe parcursul întregului an este stabilită ,,Ziua Culturii sanitare în oraş” .

Primăria oraşului Orhei şi ÎM ,,Servicii Comunal-Locative” Orhei solicită tuturor cetăţenilor oraşului, instituţiilor, întreprinderilor şi agenţilor economici, să participe activ în această zi la acţiunile de salubrizare şi amenajare a terenurilor aferente gospodăriilor individuale , blocurilor de locuit şi a celor adiacente edificiilor în care activează – acţiuni care v-or schimba în bine aspectul curţilor , străzilor şi al întregului oraş.

             Pentru a transforma oraşul nostru într-o localitate curată , îngrijită şi atrăgătoare şi ca el să devină un oraş confortabil şi european este necesar ajutorul Dumneavoastră şi a tuturor agenţilor economici care activează în raza oraşului nostru .

             Vă îndemnăm pe toţi să Vă încadraţi activ în acţiunile de salubrizare.  

             Nu fiţi indiferenţi faţă de problemele amenajării şi curăţeniei oraşului nostru drag.

Ţineţi minte – numai cu puterile comune v-om fi în stare să facem oraşul nostru plăcut, frumos şi curat şi ca să devină  un model al unui oraş european .

            Vă mulţumim anticipat pentru implicarea activă , receptivă şi  promptă.

Cu respect ,

 

Administraţia ÎM ,,Servicii Comunal-Locative” Orhei

Яндекс.Метрика